Büyük Bürüngüz Derneği » Faaliyetlerimiz

Faaliyetlerimiz

MESAJ SİSTEMİ:

Derneğimize üye olan hemşehrilerimzin cep telefonlarına düğün, cenaze, mevlüt vb. gibi arzu edilen diğer hizmetleri duyuruyoruz böylece katılım sağlamaya çalışıyoruz.

 BURS:

Üniversitede öğrenim gören kardeşlerimize direk ve endirek burs sağlıyoruz bir nebzede olsun onların ekonomik sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Bu konuda tüm hemşehrilerimizden duyarlılık ve katkı bekliyoruz. Bu yıl burs bedeli 100,00 ( yüz ) tl olarak ödenmektedir.

 YARDIMLAR:

Fakirlerimizi dul ve yetimlerimizi tesbit ediyor onlara maddi ve  manevi bir nebzede olsun yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize gıda ve nakdi yardım yapıyoruz (Hemşehrilerimiz arasında köprü oluyoruz) Bu konuda hassasiyetle katkılarınızı bekliyoruz.

 

PİKNİK:

Geleneksel hale getirdiğimiz piknik ile heryıl hemşehrilerimzi mesire yerlerinde bir araya getirdik. Ancak son yıl “kene” endişesi ile iptal ettik bunun yerine daha lokal daha değişik organizasyonlar yapmaya çalışıyoruz.Örneğin topluca kuzuluk armutlu tatil köylerinde kaplıcalara gidilmektedir.

 

CENAZELERİMİZ:

Cenazelerimizde mesaj sistemiyle duyuru yaparak en üst seviyede katılılım sağlıyoruz. Gerektiği zaman talep edildiğinde cenaze işlemleriyle ilgilenip yardımcı oluyoruz. Mezarlıklara en az 2 minibüs sağlıyoruz bu konuda bizlerden yardımını esirgemeyen Beşiktaş belediye başkanı sayın İsmail ünal ve değerli hemşehrimiz levent serdaroğluna hassaten şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Cenaze defnini müteakip topluca derneğe dönerek hocalarımız tarafında  kuranı kerim tilavet edilerek merhum ve merhumelerin ruhuna hediye edilmektedir.Daha sonra misafirlere ikramlar yapılarak taziyeler tamamlanmaktadır.

 SPORTİF FAALİYERLER:

Derneğimizin kuruluşundan bu yana 4 takım olarak halı saha?da maçlara devam etmişlerdir. Ancak 2 takım yaşlandığından tekavüd?e ayrılmış olup genç kardeşlerimiz 2 takım olarak altunizade vezirsporda halı saha maçlarına devam etmektedirler. Talep olursa ilave takım organizasyonu yapabiliriz. Yine bir başka grupta haftada birgün Ümraniye tepe üstünde belediyenin olimpik yüzme havuzunda ( ara ara aksasada ) yüzme faaliyetlerine katılmaktadırlar..

2008 mayıs ayında TÜMKAYDER Derneğinin organize ettiği istanbuldaki kayseri ilçe ,belde ve köy derneklerinden oluşan 20 takımın katılımında düzenlenen resmi saha resmi hakemler ve gözlemciler nezaretinde yapılan futbol turnuvasına beldemizde davet edilmiş ve Büyük Bürüngüz adına ve şanına yakışır bir şekilde çok centilmence yoğun ve meşakkatli bir mücadeleden sonra finale kalmıştır. Finalde Develi ilçesini yenerek şampiyonluğunu ilan etmiş ve kupayı kaldırmışlardır. Bu turnuvada emeği geçen maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen başta başkan sayın Muzaffer Oflaz sayın Yusuf Toru sayın Fatih Doğan  sayın Ali Kangallı olamak üzere TÜMKAYDER?İN diğer yönetim kurulu üyelerine ve tüm kardeş takımlara teşekkürlerimizi arz ederiz Yine bu turnuva boyunca bize katkı sağlayan hemşehrilerimize , teknikdirektörümüz Yaşar Aksoy ve ekibine spor komitesi  üyeleri sayın Muhsin ışık sayın Yusuf duman sayın Halit şahin ve tabiî ki 90 dakika sahada canla başla mucadele eden 23 sporcu arkadaşımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz bu turnuca ile ilgili haber ve resimleri sitemizde ayrıca bulacaksınız.

DUYURULAR :

Ramazan bayramında 2. gün kurban bayramında 3. gün geleneksel coşkulu bayramlaşma merasimleri devam etmektedir. Hastalarımızı mümkün olduğu kadar ziyaret edip gönüllerini almaya çalışıyoruz ihtiyaç sahiplerine karınca kararınca destek olamaya gayret ediyoruz.

Top

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.